ODTÜ Spor Müdürlüğü olarak,

Beden eğitimi ve spor etkinliklerinin standartlara uygun olarak planlanmasını sağlayarak, üniversitemizi tanıtmak, ODTÜ öğrencisi olmanın gurur ve onurunu taşıyan, ODTÜ öğrencilerinin ve mensuplarının sağlıklı, sosyal olarak aktif, özgüveni yüksek, başarılı bireyler olmalarına yardımcı oluyoruz. Spor takım ve topluluklarımızın örnek davranış ve tutumları ile üniversitemizi her yönden en iyi şekilde tanıtımına katkıda bulunmak ve spor vasıtası ile tüm mensuplarımızın yaşam kalitesini iyileştirmeye önemli bir katkı sağlıyoruz.

Görevlerimiz;

• Kampüs içindeki ve dışındaki spor tesislerimizin bakımını sağlamak

• Spor takımlarımızın ve topluluklarımızın antrenmanları/müsabakaları ve etkinlikleri için en uygun ortamı sağlamak

• Tüm ODTÜ mensuplarının sağlıklı spor yapabileceği bir ortam sağlamak ve çeşitlilik sunmak

• Üyelerimizi sağlıklı bir yaşam için spor yapmaya teşvik etmek


Vizyonumuz:

ODTÜ Spor Müdürlüğü;

Üniversitemiz spor tesislerinde Avrupa ve dünya üniversitelerarası spor oyunları organizasyonu yapmak, tesislerimizin kalitesini dünya standartları ölçüsüne ulaştırmak.

________________________________________

Misyonumuz:

Biz, ODTÜ öğrenci ve mensupları için, Beden eğitimi ve spor etkinliklerinin planlı ve standartlara uygun yapılmasını sağlayarak, ODTÜ'lü olmanın gururu ve onuruyla sağlıklı, sosyal yönden etkin, öz güveni gelişmiş başarılı bireyler olmalarına, spor takımlarımızın örnek davranış ve tutumları ile üniversitemizin tanıtımını yapmasına ve tüm kullanıcılarımızın yaşam kalitesini arttırılmasına önemli bir katkıda bulunuruz.

________________________________________

Kalite Politikamız:

Biz temel değerlerimizden ödün vermeden aşağıdaki politikaları yaşama geçireceğiz.

• Çağdaş işletim ve yönetim sistemini kurmak ve uygulamak

• Kendimizi sürekli ölçmek ve iyileştirmek

• Yeterli spor alanlarına ve gerekli malzemelere sahip olmak

• Nitelik ve nicelik olarak yeterli personelle çalışmak

• Takımlarımıza Ankara içi ve dışında nakliye, barınma ve beslenme gibi hizmetlerini öğrencilerimize yakışır kalitede sunmak

• Başarılı sporcuların maddi, manevi desteklenmesi için ödül /burs sistemini güçlendirmek

• Tesislerimizi iyileştirmek

• Öğrenci ve mensuplarımızın daha çok spor yapabilmeleri için gerekli spor programları oluşturmak

• Üniversitemizde yapılacak yeni spor tesislerine bilgi ve deneyimlerimizle katkı sağlamak

• Çalışanlarımızın işlerini sevmesini sağlamak ve işini seven insanlarla çalışmak

• Takımlarımızın yurt dışındaki organizasyonlara katılmalarını sağlamak


ISO Belgelerimiz:


Yıllık Faaliyet Raporlarımız:

ODTÜ Spor Müdürlüğü 2023 Yılı Faaliyet Raporu


ODTÜ Sporcu Etik Kodumuz:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Spor Kulübü sporda; dürüstlük, dayanışma, yardımseverlik, yaratıcılık, çalışkanlık, sorumluluk, karşılıklı saygı ve adalet ilkelerini benimser.

Üniversitemiz adına yarışmalara katılan tüm sporcularımızın ODTÜ değerlerini koruyacak biçimde davranmaları beklenmektedir.

Bu değerler doğrultusunda ODTÜ sporcuları;

  1. Spor yarışmaları sırasında rakiplerine, hakemlere, takım arkadaşlarına, çalıştırıcı ve yöneticilere ve seyircilere karşı saygılı davranırlar.
  2. Sözlerinde ve davranışlarında şiddetten, aşağılayıcı ve küçük düşürücü içerikten kaçınırlar.
  3. Çalıştırıcı ve yöneticilerinin belirlediği giyim, beslenme, konaklama, ulaşım, çalışma ve yarışma kuralları ve programına eksiksiz uyarlar.
  4. Yarışma öncesinde ya da yarışmalar sırasında yasal olmayan ve doping kapsamına giren ilaçlar kullanamazlar.
  5. Yukarıda özellikle belirtilenler dışında, ODTÜ' nün sporda benimsediği değerleri harcayan, etik dışı davranışlarda bulunamazlar.

Organizasyon Şeması:


Spor Yöneticilerimiz 

Şahin Oğuz (Spor Müdürü)

Spor müdürümüz Şahin Oğuz, tüm organizasyondan sorumludur, aynı zamanda ODTÜ Spor Kulübü Genel Sekreterlik görevini de yürütmektedir. 

Rıfat Baran Tansel (Spor Yöneticisi)

Spor yöneticimiz Rıfat Baran Tansel, üniversitemizin basketbol, bilardo, motor sporları, karting, buz hokeyi, curling, voleybol, korfbol, snowboard, kayak ve kayaklı koşu takımlarından ve de capoeira, MOST ve jonglörler topluluklarından sorumludur. Aynı zamanda, ihale süreci, etkinliklerden de sorumlu olan yöneticimiz, ODTÜ Spor kulübü yönetim kurulu üyesidir ve ODTÜ SK basketbol şube sorumlusudur. Diğer yandan da üniversitemizin kadın ve erkek basketbol takımları ile birlikte, snowboard ve kayak takımlarının da antrenörlüğünü yapmaktadır. 

Dr. Ahmet Yıldırım (Spor Yöneticisi)

Spor yöneticimiz Ahmet Yıldırım, üniversitemizin kürek, hentbol, okçuluk, badminton, satranç, squash ve spor tırmanışı takımlarından ve de eşli danslar ve DKSK topluluklarından sorumludur. Aynı zamanda, spor tesisleri rezervasyonları ve etkinliklerden de sorumlu olan yöneticimiz, ODTÜ Spor kulübü yönetim kurulu üyesidir ve ODTÜ SK hentbol şube sorumlusudur. Diğer yandan da üniversitemizin kadın ve erkek hentbol takımlarının antrenörlüğünü yapmaktadır.  

Özgür Norman (Spor Yöneticisi)

Spor yöneticimiz Özgür Norman, üniversitemizin futbol, futsal, Amerikan futbolu, ragbi, frizbi, masa tenisi ve kriket takımlarından sorumludur. Aynı zamanda, spor tesisleri onlie rezervasyon sistem ve etkinliklerden de sorumlu olan yöneticimiz, Baraka Spor Salonu ve halı sahalar ile sentetik çamlık futbol sahasının da sorumlusudur. Ayrıca, ODTÜ Spor kulübü yönetim kurulu üyesi ve ODTÜ SK futbol şube sorumlusu olan yöneticimiz, yaz okulu faaliyetlerini de yürütmektedir. Diğer yandan da üniversitemizin kadın ve erkek futsal ve futbol takımlarının antrenörlüğünü yapmaktadır.  

Gaye Karakılıç (Spor Yöneticisi)

Spor yöneticimiz Gaye Karakılıç, müdürlüğümüzün insan kaynakları, kalite yönetimi sürecinden sorumludur. Aynı zamanda, Spor Merkezi'nin de idarecisidir. 

Zeynep Rahim (Spor Yöneticisi)

Spor yöneticimiz Zeynep Rahim, üniversitemizin oryantiring, tenis, bisiklet, triathlon, kros, atletizm, briç ve e-sporlar takımlarından ve de izcilik, sağlıklı ve sosyal yaşam topluluklarından sorumludur. Aynı zamanda, kurslar sürecinin Spor Kulübü ile ortaklaşa yürütmekte olan yöneticimiz  ODTÜ Spor kulübü denetleme kurulundadır. 

Barış Sözeri (Spor Yöneticisi)

Spor yöneticimiz Barış Sözeri, üniversitemizin su topu, yüzme, yelken, güreş, karate, judo, taekwondo, sayokan, atıcılık ve eskrim takımlarından ve OCİT (Can kurtarma ve ilk yardım), SAT (Su altı topluluğu), SAS (su altı sporları topluluğu), ODYT (Denizcilik ve yelken sporları topluluğu), aikido ve havacılık yamaç paraşütü topluluklarından sorumludur. Aynı zamanda, spor tesisleri online rezervasyon sistem ve yıl sonu ödül töreni gibi etkinliklerden de sorumlu olan yöneticimiz, web sayfası ve sosyal medya ile ilgili işleri de yürütmektedir. Büyük Spor Salonu'nun sorumlusu olan yönecimiz diğer yandan da ODTÜ Spor kulübü denetleme kurulu üyesidir. 

Ebru Sucu (Sekreter)

Ebru Sucu, 2004 yılından itibaren Spor Müdürlüğü'nde sekreter olarak görev almaktadır. Müdürlüğümüze ait kurum içi ve kurum dışı yazışmalar, rektörlük ile koordinasyon, toplantı ve organizasyonlar ile ilgili takip ve bilgi tutma, ayrıca da takım & topluluklar ve birimler arası iletişimden sorumludur.


Son Güncelleme:
26/02/2024 - 16:59