SPOR MÜDÜRLÜĞÜ


ODTÜ Capoeira Topluluğu

ODTÜ Capoeira Topluluğu

 

ODTÜ Capoeira topluluğu 2002 yılı 2. döneminde Şeyda Kavak tarafından kurulmuştur ve kurulduğu tarihten bu yana  topluluk, topluluk  üyeleri ile birlikte varlığını aktif bir şekilde sürdürmektedir.

ODTÜ Capoeira  topluluğu, kurulduğu tarihte, merkezi Portekiz’de bulunan  “ADO Capoeira” Capoeira okuluna bağlı olarak kurulmuştur ve “bu okula bağlı olarak, kursiyerleri için 2 tane Batizado(Kuşak Töreni) gerçekleştirmiştir. Topluluk 2005 yılı Ocak ayında, merkezi Sao Paulo, Brezilya’da bulunan “Paranaue Capoeira” okuluna bağlanmıştır ve bu isimle Haziran 2005 tarihinde kursiyerleri için Batizado düzenlemiştir. Şu an “Capoeira Muzenza” okuluna bağlı olan topluluğumuz, 4 tane Batizado’nun da dahil olduğu sayısız organizasyona imza atmıştır.

 

Başarılarımız 

 

Capoeira’nın yarışma ya da müsabaka sporu olmamasından ötürü, topluluğun bu alanda bir başarısı bulunmamaktadır. Fakat Türkiye’de Capoeira’nın gelişmesi bağlamında, ODTÜ Capoeira ülkedeki öncü gruplardandır. Yapılan organizasyon ve buluşmalarla bu başarının pekiştirilmesi ve ODTÜ’nün adının Capoeira alanındaki başarılarla duyurulması amaçlanmaktadır.

Ayrıca, Ankara ve Türkiye’nin farklı yerlerinde düzenlenen organizasyonlara sürekli olarak katılan ODTÜ Capoeira Topluluğu, bu organizasyonlarda da ODTÜ’lü olduklarını kanıtlamaktadırlar.

 

Faaliyetlerimiz 

 

ODTÜ Capoeira topluluğu, capoeira sporunu ve kültürünü ODTÜ bünyesinde ODTÜ öğrencisine tanıtmaktadır. Bu sebeple aktif olarak bir çok sosyal etkinlikte bulunmaktadır:

• Seminerler 

• Video gösterimleri

• Sinema etkinlikleri

• Bowling turnuvaları

• Piknikler, geziler, şenlikler

• Yılbaşı partileri, yemekler  ve diğer sosyal etkinlikler

 

  Topluluğun Capoeira organizasyonları arasında:

• Yurtdışından getirdiği Capoeira sporunun üst seviye hocaları ile eğitimler düzenlemek

• Seminerler düzenlemek

• Enstrüman eğitimleri vermek

• Her yıl geleneksel hale gelmiş olan Batizado (kuşak) ve Troca de Cordao (kuşak değişimi) törenlerini düzenlemek

 

ODTÜ Capoeira topluluğu bu yeni dönem içerisinde de aktif olarak etkinliklerine devam edecektir.

 

Topluluk Odası 

 

ODTÜ Capoeira topluluğunun henüz resmi bir topluluk odası bulunmamaktadır. Antrenmanlar ise Baraka Spor Salonu’nun üst katında bulunan Minderli Salon’da devam etmektedir.

 

Kursiyerlik

 

Kurslarımıza katılmak için yapılması gereken tek şey, Spor Müdürlüğü’nden alınacak olan kayıt formunu gereken belgelerle tamamlayıp teslim etmektir. Herhangi bir seçme, ön eleme ya da koşul söz konusu değildir.

 

İletişim 


Sümer Tanrıöğer        Eğitmen          sumertanrioger@yahoo.com.tr          +905353193521

Sercan Akduman        Eğitmen         

Güney İnal                  Eğitmen          guneyinal@hotmail.com                    +905375882311

Facebook grubumuz:  https://www.facebook.com/groups/odtu.capoeira/

Facebook sayfamız:    https://www.facebook.com/ODTU.Capoeira/

Mail adresimiz:           odtumetucapoeira@gmail.com

 


Fotoğraflar