SPOR MÜDÜRLÜĞÜ


İdari Personel

Sahin_Oguz


ŞAHİN OĞUZ

(Spor Müdürü)
 

1965 yılında Rize-Ardeşen'de doğdu. 1986 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun oldu. 1987-1996 yılları arasında İstanbul ve Ankara’da çeşitli ortaokul ve liselerde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak çalıştı. 2003 yıllında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. 1996-2000 yılları arasında Başkent Üniversitesi’nde Spor Müdürü olarak çalıştı. 2000 yılında ODTÜ Spor Müdürlüğü’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı ve 2004 yılında Spor Müdürü oldu. Halen aynı görevi sürdürmektedir. Ayrıca Dans ve Buz Hokeyi federasyonlarında yönetim kurulu üyeliği yaptı. Birçok spor alanında hakemlik, antrenörlük eğitimleri bulunmakta olup halen Üniversite Sporlar Federasyonu disiplin kurulu üyesidir. Ayrıca ODTÜ Spor Kulübü Genel Sekreteri ve Kalite Derneği üyesidir.

 


                                                                                                                                                              Ahmet_Yildirim


Dr. AHMET YILDIRIM

(Araş. Gör.)
 

25 Haziran 1976 Konya doğumlu. İlk ve Orta Öğrenimi Ankara’da tamamladı. Sırasıyla Mülkiye, PTT ve Ankaragücü’nde Hentbol oynadı. 2000 yılında ODTÜ  Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun olduktan sonra 2003 yılında yine aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yakın zamanda ODTÜ  Beden Eğitimi ve Spor Bölümündeki doktora öğrenimini de tamamlayan Ahmet Yıldırım halen ODTÜ Spor Müdürlüğünde Spor Yöneticisi olarak çalışmakta ve aynı zamanda Hentbol ve Squash antrenörlüğü yapmaktadır. Evli ve iki erkek çocuk babasıdır. 

 


Baran_Tansel


RIFAT BARAN TANSEL

(Araş. Gör.)
 

İlk ve Orta Öğrenimini Ankara’da tamamladı. DSİ, Kırıkkale Belediye Spor takımlarında basketbol oynadı. 1999 yılında Gazi Üniversitesi  Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulundan mezun oldu. 1998 – 2002 yılları arasında Ted Ankara Kolejliler Spor Kulubünde alt yapı antrenörlüğü yaptı. 2001 yılında ODTÜ Spor Müdürlüğünde Spor Yöneticisi olarak işe başladı. 2002 yılında ODTÜ Spor Kulübü’nde alt  yapı basketbol antrenölüğüne başladı. 2006 yılında ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor bölümünde Egzersiz Fizyolojisi alanında yüksek lisans eğitmini tamamladı. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda Antrenman Biliminde Doktora öğrenimine devam etmektedir.Türkiye Basketbol Federasyonu A kategorisi antrenör belgesi sahip olup. Halen ODTÜ Basketbol Takımları sorumluluğunu yürütmekte, üniversite Erkek Basketbol Takımı antrenörlüğünü yapmakta ve ODTÜ Spor Kulübü Basketbol Şube sorumluluğu görevine devam etmektedir.

 ÖZGÜR NORMAN

(Antrenör - Spor Yöneticisi)
 

13.04.1979 Artvin doğumlu. İlk ve Ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı.  1989 yılında Şekerspor altyapısında futbola başladı. 7 yıllık amatör altyapıdan sonra sırasıyla, Ziraat Bankası, Kilimli Belediyesi, Batman Petrol Spor, Altındağ Belediyesi, Çankırı Belediyesi, Çubuk Spor  ve son olarak Kızılcahamam Belediyesinde profesyonel olarak futbol oynadı. 2002 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun bitirdi. 2007 yılı Eylül ayında ODTÜ de antrenör olarak atandı. Halen ODTÜ bünyesinde antrenörlük ve spor yöneticiliği yapmakta ve okul futbol takımı antrenörlüğünü yapmaktadır. Evli ve iki kız çocuk babasıdır.

 ZEYNEP RAHIM

(Araş. Gör.)


9 Haziran 1979 Ankara doğumlu. İlk ve Orta öğretimini Ankara'da tamamladı. 2003 yılında ODTÜ  Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun oldu. 2007 yılında yine aynı bölümde Beden Eğitimi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı ve halen doktora eğitimine devam etmektedir. 2010 yılında ODTÜ Spor Müdürlüğü'nde Araştırma görevlisi olarak atandı. Halen Spor Müdürlüğü bünyesinde antrenörlük ve spor yöneticiliği yapmaktadır. Evli ve iki kız çocuk annesidir.
BARIŞ SÖZERİ

(Araş. Gör.)


19 Mayıs 1979 Aksaray doğumlu Barış Sözeri ilk ve orta öğretimini Ankara'da tamamladı. DSİ Spor kulübünde uzun yıllar basketbol oynamış olan Barış Sözeri 2000 yılından beridir kondisyonerlik ve basketbol antrenörlüğü de yapmaktadır. 2002 yılında ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nden mezun olduktan sonra 2005 yılında yine aynı bölümde Spor Yönetimi alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı ve halen doktora eğitimine devam etmektedir. 2002 - 2009 yılları arasında ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak görev yapmış olan yöneticimiz halen Spor Müdürlüğü'nde çalışmaktadır. 

 
OKTAY AYDINYER

(Muhasebe)

 

06.02.1966 Kars doğumlu. İlk öğrenimini Kars ’ta, orta öğrenimini Ankara Başkent Lisesinde tamamladı. 1989 yılında ODTÜ ‘de çalışmaya başladı. 2 Yıl Kafeterya, 3 yıl Yurt kantinlerinde, 11 yıl Sosyal Binada çalıştıktan sonra 2005 yılında Spor Müdürlüğünde muhasebe ve satın alma sorumlusu olarak çalışmaya başladı. Halen Spor Müdürlüğünde muhasebe, satın alma sorumlusu olarak görev yapmaktadır.


gayekarakilic


GAYE BERKER KARAKILIÇ 

(Spor Yöneticisi)
 

1977 yılında Ankara'da doğdu. İlk-orta-lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. 10 yıl kadar TRT Gençlik Halkoyunları Topluluğu'yla yurtiçi ve yurtdışında çeşitli organizasyonlarda Türkiye'yi temsil etti. Lisans eğitimini Konya Selçuk Universitesi İşletme Bölümünde tamamladıktan sonra Ankara Gazi Universitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme Yüksek Lisans  yaptı. Yüksek Lisans  tezini ''Yükseköğrenim Kurumlarında Kalite Çalışmaları'' üzerine hazırladı. 1998 yılından beri ODTU'de görev yapan Gaye (Berker) Karakılıç, halen Spor Müdürlüğü  bünyesinde Kalite Yönetim Birimi ve Insan Kaynakları Birimi Temsilcisi olarak görevine devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

 


Ebru_Simsek


EBRU ŞİMŞEK

(Sekreter)
 

1978 yılında Ankara’da doğdu. 1997-1999 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Meslek Yüksek Okulu Muhasebe bölümünü bitirdi. 2000-2002 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2001-2003 yıllarında Sincan Koç İlköğretim Okulu’nda Bilgisayar Öğretmeni olarak görev yaptı. 2003 yılında Spor Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı ve halen Spor Müdürlüğü sekreterliğini yapmaktadır.